Praha.cz

 
Výstava snímků pražských tanečníků baletu od italského fotografa
Pondělí, 05. květen 2014 15:28
Dancer inside Prague

Dnes v pondělí se otevírá výstava italského fotografa Simona Ghery v barokní kapli italského kulturního institutu v Praze. Nese název Dancer inside Prague a jsou zde především fotografie sólistů Baletu Národního divadla. Světoznámý fotograf vystavoval své snímky tanečníku v mnoha evropských metropolích.


Dancer inside Prague Simone Ghera se již několik let věnuje focení svého projektu, tedy fotografování profesionálních tanečníků napříč evropskými státy. Svá díla vystavoval v mnoha evropských metropolích, jako je Řím, Paříž, Londýn, Berlín a další. Nyní se zaměřil na pražskou baletní scénu a tanečníky nafotil přímo v historické divadelní budově Národního divadla. Výstava potrvá jen do poloviny května, s návštěvou tedy neváhejte a běžte se podívat.


Kombinace tance s duchem místa


Idea projektu vznikla v roce 2007 na fotografickém kurzu, kdy Simone Ghera pozoroval baletní umělce v průběhu zkoušek. Byl fascinován celým procesem a rozhodl se zaměřit pouze na toto téma. Později začal fotografovat i v exteriérech. Jeho cílem bylo integrovat univerzální jazyk tance vždy s konkrétním místem a jeho duchem. Tanečníka pak divákům ukazuje jakoby osvobozeného od jakýchkoliv omezení prostorem zkušebny nebo divadelního sálu.


Výstava vznikla ve spolupráci Baletu Národního divadla a Italského kulturního institutu v Praze a bude k vidění v ITALSKÉM KULTURNÍM INSTITUTU do 15. května 2014.


Foto: artclue.net, artmap.cz

(rez)