Praha.cz

 
KULTURNÍ PŘEHLED: Akce na týden (18. 01. 2016 - 24. 01. 2016)
Neděle, 17. leden 2016 13:58
KULTURNÍ PŘEHLED: Akce na týden (18. 01. 2016 - 24. 01. 2016), foto: pixabay.com

V druhé polovině ledna se v Praze opět nebudete nudit. Nadcházející týden přinese do metropole hned několik festivalů, ale i přednášky, exkurze, koncerty či benefiční divadelní představení. Vyberou si milovníci vína a dobrého jídla, filmů, hudby, strašidelných procházek i tance. Závěr pracovního týdne bude patřit Rakouskému plesu, který do Prahy vnese trochu vídeňské plesové atmosféry. Přejeme příjemnou zábavu!Prague Wine Week

18. 01. – 24. 01. 2016

Ilustrační foto z webu www.pixmac.cz Výběrový festival vín, vinařství a gastronomie míří opět do Prahy. V pořadí již 8. ročník festivalu Prague Wine Week přinese do vybraných pražských restaurací degustační menu kombinované s nejlepšími víny, vinné bary a vinotéky pak po celý týden nabídnou degustace těch nejlepších vín. V rámci týdenního programu se tak mohou milovníci vín těšit na přehlídku medailových vín ze soutěže Prague Wine Trophy za osobní účasti vinařů a zástupců vinařství z celého světa i ochutnat vzorky z největší mezinárodní soutěže vín v České republice.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Praha – různá místaVečer pro Karla IV.

18. 01. 2016

Plakát k akci z webu www.muzeumkarlovamostu.cz V letošním roce si budeme připomínat 700 let od narození císaře a krále Karla IV. Oslavy budou slavnostně zahájeny přednáškou a koncertem konaným v Muzeu Karlova mostu v pondělí 18. ledna 2016. Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení Mileny Steinmasslové a Hany Sar Blochové. Každý účastník navíc získá jako dárek vstupenku do Muzea Karlova mostu na výstavu "Jak se rodí betlémy", která potrvá do 3. února 2016.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Muzeum Karlova mostu, Křižovnické náměstí 3, Praha 1 – Staré MěstoExkurze do Majorátní knihovny hrabat z Nostic a Rienecka

19. 01. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com V rámci doprovodného programu výstavy Komu asi patřila? Knihy a jejich lidé – sběratelé i nepřátelé v Českém muzeu hudby, se návštěvníci mohli v minulém týdnu vydat do jedné ze dvou zachovalých palácových knihoven v Praze, a to do Palácové knihovny knížat Kinských. V tomto týdnu mohou navštívit Majorátní knihovnu hrabat z Nostic a Rienecka, která byla budována od 60. let 17. století jako součást nově stavěného Nostického paláce na Maltézském náměstí. Exkurze je zdarma a je nutné si na ni předem rezervovat místo na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Ministerstvo kultury, Maltézské náměstí 1, Praha 1 – Malá StranaBenefiční představení Kouzlo Slunovratu

20. 01. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com Taneční studio Mirabel zve všechny zájemce, kterým nejsou lhostejné životy dětí nacházející se v obtížné životní situaci, do Salesiánského divadla v Kobylisích na pátý ročník benefičního představení Kouzlo Slunovratu. Celý výtěžek ze vstupného bude věnován Dětskému krizovému centru, jehož hlavním zaměřením je odborné poradenství a služby v oblasti prevence, diagnostiky a terapie dětí, které se ocitly v náročné životní situaci, ať už se jedná o týrání, zneužívání, zanedbávání, šikanu a další.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Salesiánské divadlo, Kobyliské náměstí 1, Praha 4Festival Spectaculare

20. 01. – 12. 02. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com Již potřetí se do Prahy na přelomu ledna a února 2016 vrátí Festival Spectaculare, který si dává za cíl představovat to nejaktuálnější ze současné světové elektronické, ambientní, experimentální, vážné i jazzové hudby. Účastníci se mohou těšit na sedm koncertních večerů, představení současného tance s živou hudbou, tři workshopy se zúčastněnými hudebníky, projekce filmů i tři výstavy. Festival bude probíhat v pořádajícím Paláci Akropolis, dále v Cross Clubu, Jazz Docku a KD Vltavská. Filmové projekce pak proběhnou v Bio Oko a kině Světozor.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: PrahaFestival krátkých filmů Praha

20. 01. – 24. 01. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com Nejlepší a nejinspirativnější krátké filmy z celého světa míří již pojedenácté do hlavního města. Desítky snímků diváci uvidí v již tradičních sekcích – v mezinárodní soutěži, v přehledovém programu aktuálních českých filmů nebo v sekci experimentálních filmů Labo. Vrátí se i oblíbená noční show Brutal Relax Show plná nespoutaných filmů pro otrlé diváky. Festival krátkých filmů Praha opět expanduje také do regionů a to dvěma speciálními programy - Best of Brutal Relax Show a Pragueshorts dětem.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Kino Světozor, Vodičkova 41, Praha 1Se strašidlem za strašidly Malou Stranou na Hrad

21. 01. 2016

Ilustrační foto z webu www.pixmac.cz Vydejte se na dvouhodinovou procházku tajemnými uličkami podhradí až na Pražský Hrad. Průvodcem vám bude samotné pražské strašidlo, od kterého se dozvíte celou řadu zajímavostí například, proč Karlův most přečkal tolik staletí, proč se Čertovka jmenuje Čertovka, kde žije nejzlejší pražský vodník, kde stál první dům v Praze, kam vodníci nechodili na pivo a mnoho dalších.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Muzeum pražských pověstí a strašidel, Mostecká 18, Praha 1Rakouský ples na Žofíně

21. 01. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com Přijďte zažít věhlasnou tradici vídeňských plesů! Rakouský ples do Prahy každoročně přináší kousek vídeňské plesové atmosféry. Koná se v reprezentačních prostorách paláce Žofín na Slovanském ostrově a je v současné době považován za vrchol pražské plesové sezony. Rakouský ples bude slavnostně zahájen předtančením mladých párů. O tu správnou náladu celého večera se pak postará velký orchestr i různé vídeňské speciality. Hvězdami večera letošního ročníku budou Marta Jandová a Ondřej Brzobohatý.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Palác Žofín, Slovanský ostrov 226, Praha 1


(ewe)