Praha.cz

 
Zoo Praha nabízí na prodloužený víkend bohatý program
Pátek, 29. leden 2016 07:42
Zoo Praha nabízí na prodloužený víkend bohatý program

Odměnit školáky za jejich půlroční snažení, můžete například návštěvou pražské zoo. Ta si na prodloužený víkend připravila pestrý program plný zvířat, zábavy i poučení. Na návštěvníky čeká sobotní oslava 44. nalezeniny gorily Kamby a nedělní pojmenování mláděte tapíra čabrakového. Nebudou chybět ani speciální komentovaná krmení a setkání i zajímavé poznání přírody ve Vzdělávacím centrum.


Sobota 30. ledna


Tento den bude patřit gorilí samici Kambě, která ve 14 hodin v Pavilonu goril dostane dárek ke svým 44. nalezeninám. Chovatelé slaví každý rok tzv. nalezeniny, jelikož Kamba pochází z volné přírody a oni tak neznají přesné datum jejího narození. Zkrátka nepřijdou ani děti a dospělí. Připravena je pro ně speciální hra v hledání 44 obrázků Kamby, ukrytých ve spodní části zoo (vždy jen v dosahu cest). Každý, kdo obrázek najde, může si ho u Pavilonu goril vyměnit za originální upomínkový předmět.


Sobotní program nabídne také speciální krmení sedmi bratrů varanů komodských, kteří ve 13:30 v pavilonu Indonéská džungle dostanou maso, na kterém si budou pochutnávat až do zavírací doby Zoo Praha.


Neděle 31. ledna


Sameček tapíra čabrakového Hlavní hvězdou nedělního dne se stane jedno z nejvýznamnějších mláďat minulého roku, a to tapír čabrakový. Sameček narozený v říjnu 2015 je již téměř „převlečený“ do dospělého šatu s bílou vestičkou a je tedy nejvyšší čas, aby dostal své jméno. Slavnostní křest proběhne u expozice tapírů (blízko jižního vchodu do zoo) ve 13 hodin.


Návštěvníci se mohou těšit i na doprovodný program ve Vzdělávacím centru, kde budou mít možnost nahlédnout pod ruku kreslířům a autorům vtipů z humoristického časopisu Tapír. Uvidí, jak takový vtip vzniká, a mohou si nechat nakreslit vlastní karikaturu či obrázek do památníčku.


Vzdělávací centrum


Vzdělávací centrum nabídne zajímavý program již od začátku prázdnin. Akce Neviditelná tajemství, která bude probíhat v pátek a sobotu, umožní pohled na přírodu tak, jak ji běžným okem nelze spatřit. Každý se bude moci osobně přesvědčit, že i ti nejlesklejší brouci mají na těle chloupky a že skořápka vejce je ve skutečnosti plná mikroskopických dírek. Vzdělávací centrum plné mikroskopů a binolup bude přístupné návštěvníkům v pátek i sobotu od 10 do 15 hodin.


Foto a zdroj: Petr Hamerník, Zoo Praha

(ewe)