Praha.cz

 
KULTURNÍ PŘEHLED: Akce na týden (11. 01. 2016 - 17. 01. 2016)
Neděle, 10. leden 2016 20:16
KULTURNÍ PŘEHLED: Akce na týden (11. 01. 2016 - 17. 01. 2016), foto: pixabay.com

První lednový týden je za námi a před námi další pracovní týden. V následujícím přehledu naleznete oddechové i aktivní akce, kterými si náročný den můžete zpříjemnit. Na své si přijdou milovníci dobrého jídla, hudby i sportu. Nahlédnout můžete také do jedné ze dvou zachovalých palácových knihoven v Praze, dozvědět se něco více o lobopodech či si vyrobit malou drobnost pro radost z přírodních materiálů. Přejeme příjemnou zábavu!Zimní festival Chef Time Fest

07. 01. – 28. 01. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com V jeden čas a na jednom místě se sejdou ti nejlepší čeští šéfkuchaři. Třetí ročník úspěšného food festivalu s nevšedním programem o zážitkové gastronomii v restauraci AvantGarde nabídne hostům sladěné menu. Během festivalu mohou osobně poznat ty nejlepší české kuchaře, budou je sledovat při práci, sdílet s nimi své kulinářské dojmy a především ochutnávat jejich speciality. Na programu jsou školy vaření, workshopy, vinné degustace, kuchařské show a hlavně pětichodová menu připravovaná pěti šéfkuchaři – CHEF TABLE.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Restaurace AvantGarde, Evropská 2690/17, Praha 6 – DejviceBěžecké lyžování ve Ski Parku Velká Chuchle

06. 01. – 29. 02. 2016

Zasněžování SkiParku Velká Chuchle z webu www.skiparkchuchle.cz Jestli se řadíte mezi milovníky jednoho ze zimních sportů, přesněji běžeckého lyžování, jistě uvítáte následující zprávu. Pražský lyžařský SkiPark Velká Chuchle mohl díky předešlým mrazivým dnům zahájit zasněžování. Další sezonu zahájil ve středu 6. ledna ve 14 hodin otevřením prozatím jen malého okruhu, který je vhodný pro děti nebo začínající lyžaře. Otevřena je také půjčovna lyží, bot a holí. Kvůli kolísavým teplotám však doporučujeme sledovat web provozovatele.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: SkiPark Velká Chuchle, Praha 5Exkurze do Palácové knihovny knížat Kinských

12. 01. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com V rámci doprovodného programu výstavy Komu asi patřila? Knihy a jejich lidé – sběratelé i nepřátelé v Českém muzeu hudby, se návštěvníci mohou vydat do jedné ze dvou zachovalých palácových knihoven v Praze. Knihovna Kinských se nachází v paláci Golz-Kinských na Staroměstském náměstí a vedle Majorátní knihovny hrabat z Nostic a Rienecka. Knihovna se stala roku 1852 základem Matice české, avšak záměr, aby se stala českou národní knihovnou, uskutečněn nebyl. Exkurze je zdarma a je potřeba si na ni rezervovat místo na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Palác Kinských, Staroměstské náměstí, Praha 1Stylové večery 2016 - Novoročně s Mozarty

12. 01. 2016

Plakát k akci z webu www.nrpraha.cz Stylové večery komorního orchestru Harmonia Praga mají u posluchačů velký úspěch. Letošní ročník zahájí úvodní večer pod taktovkou Štefana Britvíka, který bude probíhat v novoroční atmosféře a nabídne velmi zvláštní dramaturgii. Název večera zní Novoročně s Mozarty a posluchači si vyslechnou zcela unikátní srovnání tvorby geniálního Wolfganga Amadea Mozarta s díly jeho otce Leopolda Mozarta. Připraven je i malý hudební kvíz s vylosováním výherců.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Novoměstská radnice, Karlovo nám. 1/23, Praha 2Lobopodi – podivní živočichové dávných moří

13. 01. 2016

Plakát k akci z webu kamenozrout.cuni.cz Pro řadu z nás znamená pojem lobopod pouze nějaké zkomolené slovo. Jedná se však o skupinu mnohobuněčných živočichů, která je klíčovou skupinou pro pochopení rané evoluce členovců, drápkovců a želvušek. Pokud se o nich chcete dozvědět více, zavítejte na přednášku Mgr. Lukáše Laibla a doc. RNDr. Oldřicha Fatky, CSc. Posluchačům představí některé zástupce lobopodů, jejich objevení, současný názor na jejich fylogenezi a způsob života a v neposlední řadě také nové nálezy z České republiky.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Přírodovědecká fakulta UK v Praze - Mineralogická posluchárna, Albertov 6, Praha 2Splétánky

14. 01. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com V Toulcově dvoře máte příležitost setkat se převážně v ženském kruhu a společnými silami vytvořit atmosféru jako to bývalo za starých časů po večerech při společných přástkách či draní peří. Lidé se zde setkají, aby mezi sebou sdíleli, co právě prožívají a nosí na srdci, aby se společně zasmáli nebo si třeba i zazpívali. Při tom všem nechají své ruce volně tvořit a na svět tak přivedou malou drobnost pro radost, která třeba potěší i někoho druhého. Tvořit se bude z přírodních materiálů – především z filcu, ovčího rouna, přírodnin a papíru.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Rodinné centrum – Toulcův dvůr, Kubatova 32/1, Praha 10Večerní plavání v Balance Clubu Brumlovka

15. 01. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com Přesně v polovině měsíce proběhne v letošním roce první večerní plavání. Od 20 hodin na všechny příchozí čeká v romantické atmosféře aqua zóny welcome drink. Masáže jsou v tento den prodlouženy až do 22 hodin. Kromě 25 metrového bazénu a vířivky bude k dispozici také kompletní relaxační část se saunami, tepidariem, Kneippovou lázní a aroma párou. Neváhejte a přijďte si po náročném týdnu odpočinout do Balance Clubu Brumlovka.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Balance Club Brumlovka, Vyskočilova 1100/2, Praha 4


(ewe)